دهکده استارت20

اولین و بهترین ها را در دهکده استارت20 استارت بزنید| مرجع آموزش و معرفی بهترین محصولات و خدمات روز دنیا

آزمون ایین نامه قبولی

دانلود رایگان کتاب روانشناسی تاریک

معرفی کتاب روانشناسی تاریک

آیا لایه‌های پنهان روانشناسی را می‌شناسید؟ کتاب روانشناسی تاریک نوشته مایکل پیس نحوه‌ی تشخیص بازی‌های روانی و دستکاری‌های عاطفی را می‌آموزد. در این کتاب با ترفندهای شست‌وشوی مغزی و فریب و پنهان‌کاری و ... آشنا می‌شوید تا زین پس بتوانید از خود و عزیزانتان دربرابر افراد سواستفاده‌گر محافظت کنید.

درباره کتاب روانشناسی تاریک

آگاهی از علم روانشناسی و ریزه‌کاری‌های آن در بسیاری از موارد می‌تواند قدرت فوق‌العاده‌ای را برای یک شخص در ارتباط با دیگران ایجاد کند. ازآنجاکه این علم بر ساختارهای ذهنی انسان و نحوه‌ی عملکرد او بنا شده است، بنابراین می‌توان آن را پایه و اساسی برای همه چیز، به‌ویژه ارتباطات انسانی به‌شمار آورد. کسب دانش روانشناسی و آگاهی از پیچ‌وخم‌های آن، مانند دستیابی به پیچیده‌ترین اسرار بشری است و همین ویژگی، آن را تبدیل به دانشی دشوار کرده است. کتاب روانشناسی تاریک (101 Dark Psychology) اثر خواندنی مایکل پیس (Michael Pace) که هم اکنون پیش روی شما است لایه‌های پنهان این علم را بررسی می‌کند به مسائلی عمیق‌تر می‌پردازد. جالب است بدانید که برخی تکنیک‌های این کتاب توسط افرادی که تاریخ را رقم زده‌اند به کار برده شده است.

حتماً شما هم شنیده‌اید که دانایی و قدرت زیاد، مسئولیت سنگینی را نیز به همراه خود می‌آورد. بنابراین بهتر است بدانید نکات و توضیحات این کتاب مطالبی را به شما می‌آموزد که استفاده خوب و بد از آن کاملاً به شخص شما بر‌می‌گردد! البته طبق ادعای نویسنده این کتاب فقط برای آگاه‌سازی شما نوشته شده است، اما باید آن را مانند یک چاقوی دو دم در نظر بگیرید که هم قادر به جان‌بخشی است و هم می‌توان جان بگیرد!

روانشناسی تاریک به لایه‌های پنهان و ناشناخته‌ی ذهن گفته می‌شود که افراد به کمک آن سعی می‌کنند با استفاده از شیوه‌های مختلف، شما را وادار به انجام کارهایی باب میل خودشان کنند. درواقع این بعد از روانشناسی به دیگران کمک می‌کند که با استفاده از دانش روانشناسی قدرت خود را بر دیگران اعمال کنند. البته باید این را در نظر بگیرید که آگاهی نسبت به روانشناسی تاریک به‌خوبی به شما کمک می‌کند که در مقابل سوءاستفاده‌های احتمالی مصون بمانید. کتاب روانشناسی تاریک در ده فصل نوشته شده است. فصل اول این کتاب مبحث سوءاستفاده پنهان عاطفی را برای شما بازکرده است و سوالاتی از قبیل «سوءاستفاده عاطفی چیست؟»، «چه چیزهایی زمینه آن را فراهم می‌کند؟»، «بمباران عاطفی به چه معنا است؟» و ... را پاسخ می‌دهد.

فصل دوم به ترفندهای ترغیب‌کردن و تله‌هایی که افراد سوءاستفاده‌گر برای به دام انداختن شما استفاده می‌کنند، می‌پردازد. همچنین در این فصل، روش‌های پنهان‌کاری اهداف و دروغ‌گویی افراد را خواهید خواند. فصل بعدی به شیوه‌های کنترل ذهنی نامحسوس و به دام انداختن افراد متزلزل و ضعیف اشاره دارد. در کتاب روان‌شناسی تاریک می‌آموزید افرادی وجود دارند که با استفاده از این شیوه سعی می‌کنند دایره انتخاب‌های شما را محدودتر کنند تا تن به تمام خواسته‌های آن‌ها بدهید. علاوه‌برآن با رسانه‌ها و نحوه کنترل صوتی و تصویری نیز آشنایی پیدا می‌کنید.

مایکل پیس فصل چهارم را به بازی‌های روانی اختصاص داده است. اینکه آیا این بازی‌ها همیشه جنبه منفی دارند یا نه؟ انگیزه پنهان از انجام بازی روانی چیست؟ از جمله موضوعاتی هستند که در این فصل به آن اشاره شده. فصل پنج به فریب و تکنیک‌های آن می‌پردازد. فصل ششم کتاب روان‌شناسی تاریک به هیپنوتیزم و واقعیت داشتن یا نداشتن آن پرداخته و راجع به قربانیان آسیب‌پذیر توضیح می‌دهد. فصل هفت معنای شست‌وشوی مغزی را بررسی می‌کند و ترفند‌های مختلفی را که افراد تلاش می‌کنند برای فریب شما از آن استفاده کنند بیان می‌کند. فصل هشت، سه‌گانه تاریک را برایتان شرح می‌دهد که شامل سه‌گانه ماکیاولیسم، جامعه‌ستیزی و خودشیفتگی هستند. فصل نهم به اغوا و کاربرد آن پرداخته است و در‌نهایت نویسنده در فصل دهم به مطالعات موردی در زمینه‌های مختلف روانشناسی تاریک اشاره می‌کند.

کتاب روانشناسی تاریک با ترجمه‌ی بیتا دارابی و به همت انتشارات سبزان وارد بازار نشر شده است.

کتاب روان‌شناسی تاریک مناسب چه کسانی است؟

این کتاب را به همه‌ی کسانی که به حوزه‌ی روانشناسی علاقه دارند و می‌خواهند شیوه‌های مناسب ارتباطات انسانی را بیاموزند، پیشنهاد می‌کنیم.

در بخشی از کتاب روان‌شناسی تاریک می‌خوانیم

فریب یکی از ارکان اصلی در روان‌شناسی تاریک است. مانند بسیاری دیگر از تکنیک‌های روان‌شناسی تاریک، تشخیص اینکه فریب با استفاده از ترفندهای روان‌شناسی تاریک انجام شده یا نه کار بسیار دشواری است. قبل از اینکه تفاوت یک فریب ساده و تاریک را بررسی کنیم، ابتدا باید بفهمیم فریب دقیقاً به چه معناست.

بسیاری از مردم معتقدند که تفاوتی بین دروغ و فریب وجود ندارد. این درست نیست. دروغ نوعی فریب است، اما به‌هیچ‌وجه تنها چیزی نیست که بتواند باعث اغفال یک فرد شود. بهتر است به‌جای در نظر گرفتن فریب به‌عنوان «دروغ»، آن را امری «گمراه‌کننده» در نظر بگیریم. بدانید که هر عمل یا کلمه‌ای که بتواند کسی را به چیز دیگری غیر از حقیقت هدایت کند دقیقاً فریب نامیده می‌شود. بنابراین، برخی از مظاهر متداول فریب چیست؟ دروغ گفتن، ایجاد ابهام، پنهان کردن حقیقت یا تلاش برای اثبات چیزی نادرست. این‌ها همه در اشکال مختلف از مصادیق فریب هستند. احتمالاً احساس می‌کنید که بعضی از این کارها را در مقاطعی خودتان انجام داده‌اید. آیا این بدان معناست که همۀ اعمال گمراه‌کننده نمونه‌هایی از روان‌شناسی تاریک است؟ اصلاً.

همه تا حدودی دیگران را فریب می‌دهند. مردم ممکن است با نشان دادن رفتاری مانند مهربانی، خجالت یا احساس عدم‌کفایت، باعث فریب دیگران شوند. مطالعات نشان داده است که بسیاری از افراد، حتی اکثر مردان، در وب‌سایت‌های همسریابی دربارۀ قد خود دروغ می‌گویند. این دلیل نمی‌شود که آن‌ها را یک سوءاستفاده‌گرِ آشنا با روان‌شناسی تاریک نامید! مردم حتی در مورد طیف وسیعی از مسائل از جمله سلامتی، جاه‌طلبی و خوشبختی، خود را فریب می‌دهند. اگر چنین نمونه‌های منظم و روزمره‌ای از فریب، معادل فریب تاریک نیست، پس چه چیزی معادل آن است؟

فهرست مطالب کتاب

مقدمه. به قدرتمند‌ترین کتاب روان‌شناسی جهان خوش آمدید
روان‌شناسی تاریک چیست؟
چرا باید نسبت به روان‌شناسی تاریک آگاهی داشته باشید؟
قدرت زیاد، مسئولیت زیادی هم به همراه خواهد داشت
فصل اول. سوءاستفاده‌ی پنهان عاطفی
سوءاستفاده‌ی پنهان عاطفی چیست؟
بسترهای زمینه‌ساز سوءاستفاده‌ی پنهان عاطفی
ترفندهای سوءاستفاده‌ی عاطفی
بمباران عاطفی
تکنیک تقویت در «سوءاستفاده‌ی پنهان عاطفی»
انکار واقعیت
فصل دوم. جنبه‌ی تاریک ترغیب
ترغیب منفی
DNA ترغیب منفی
آشکار کردن ماهیت ترغیب‌گران منفی
ترفندهای ترغیب منفی
ترفند دام گستردن (حقه‌ی بلندمدت)
شیوه‌ی تدریجی
مخفی کردن اهداف واقعی
سؤالات جهت‌دار
قانون انتقال حالت روحی
فصل ‌سوم. کنترل ذهنی نامحسوس
همۀ کنترل‌های ذهنی نامحسوس نیستند
تکنیک‌های کنترل نامحسوس ذهن
به دام انداختن افراد متزلزل
محدود کردن انتخاب
رسانه‌ها و کنترل تصویری ذهن
رسانه‌ها و کنترل شنیداری ذهن
فصل چهارم. بازی‌های روانی
آیا بازی‌های روانی همیشه جنبۀ منفی دارند؟
انگیزه‌ی پنهان در بازی‌های روانی
لیست بازی‌های روانی در روان‌شناسی تاریک
بازی تهدید
تهدید به جدایی
بازی دست‌نیافتنی
فصل پنجم. فریب
آیا فریب در دسته‌ی روان‌شناسی تاریک قرار دارد؟
ابعاد مختلف فریب
مباحث فریبنده
تکنیک‌های فریبنده
فصل ششم. هیپنوتیزم
هیپنوتیزم حقیقت دارد
تکنیک‌های هیپنوتیزم
پیشنهاد می‌تواند غیرکلامی باشد
قربانیان آسیب‌پذیر
NLP
تکنیک لنگر انداختن
برنامه‌نویسی مجدد
پیمایش آینده
فصل هفتم. شستشوی مغزی
آیا شما درباره‌ی شستشوی مغزی، شستشوی مغزی شده‌اید؟
زمینه‌های شستشوی مغزی
فرآیند شستشوی مغزی
تأثیر شستشوی مغزی
فصل هشتم. سه‌گانه تاریک
سه‌گانه‌ی تاریک چیست؟ شناخت تثلیث نامقدس
ماکیاولیسم چیست؟
جامعه‌ستیزی چیست؟
خودشیفتگی چیست؟
زمینه‌های بسترساز سه‌گانه‌ی تاریک
اقدامات ماکیاولیایی
اقدامات جامعه‌ستیزانه
اقدامات مبنی بر خودشیفتگی
دیگرآزاری
فصل نهم. اغوا در روان‌شناسی تاریک
تمایلات شیطانی
کاربرد اغواگری در روان‌شناسی تاریک چیست؟
آیا استفاده از تکنیک اغوای تاریک کاری اهریمنی است؟
نقطۀ آغاز اغواگری
تکنیک‌های اغوا
فصل دهم. مطالعات موردی
اظهارات نهایی تد باندی
حقایق
شناخت و پیوندهایی به روان‌شناسی تاریک
هیتلر، ماکیاولی مدرن
شناخت و پیوندهایی به روان‌شناسی تاریک
شستشوی مغزی - تروریست‌ها چگونه ذهن افراد را کنترل می‌کنند
شناخت و پیوندهایی به روان‌شناسی تاریک
جادوی سیاه راسپوتین یا روان‌شناسی تاریک؟
شناخت و پیوندهایی به روان‌شناسی تاریک
سازمان سیا از شما می‌خواهد که مردم را بکشید- ام. کی. اولترا
شناخت و پیوندهایی به روان‌شناسی تاریک
اسرار روان‌شناسی کلاه‌برداران
شناخت و پیوندهایی به روان‌شناسی تاریک
جامعه‌ستیزان مقدس‌نما
شناخت و پیوندهایی به روان‌شناسی تاریک
چگونه یک مظنون به قتل کوکائینی، تکنیک NLP را ابداع کرد
شناخت و پیوندهایی به روان‌شناسی تاریک
افشای روش‌های کنترل ذهنی فرقه‌ها
شناخت و پیوندهایی به روان‌شناسی تاریک
نتیجه‌گیری. آیا نوری در انتهای مسیر دیده می‌شود؟
سپر یا شمشیر؟
نمایه

اشتراک گذاري مطلب:
اشتراک گداري در فيس بوک| اشتراک گداري در گوگل پلاس| اشتراک گداري در توييتر| اشتراک گداري در کلوب| اشتراک گداري در فيسنما| اشتراک گداري در ستمبلپون|اشتراک گداري در ديگ| اشتراک گداري در تلگرام|

گزارش مسئوليت پست نوشته شده بر عهده‌ي نويسنده مي‌باشد، لطفا در صورتي که اين پست را ناقض قوانين مي‌دانيد به ما گزارش دهيد.

نظرات: (۰) هيچ نظري هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
دانلود کتاب رازهای روانشناسی تاریک pdf ||| بهترین مدل تیشرت سیاه