دهکده استارت20

دانلود رایگان PDF بازی اندورید برنامه موبایل و فیلم و سریال جدید| مرجع آموزش و معرفی بهترین محصولات و خدمات روز دنیا

روانشناسی تاریک pdf

دانلود رایگان کتاب خنداننده شو

  • ۳۲۶۶

کتاب آموزش گام به گام استند آپ کمدی 

معرفی کتاب خنداننده شو (آموزش گام به گام استند آپ کمدی)

«خنداننده شو (آموزش گام به گام استند آپ کمدی)» نوشته جودی کارتر(ـ۱۹۷۰) ترجمه حسین کلهر(۱۳۶۶) و رشید جعفر پور (-۱۳۷۲) است که با پیش‌گفتاری از رامبد جوان منتشر شده‌است. این کتاب با روش جدی و آکادمیک به آموزش استندآپ کمدی پرداخته‌است.

در پیش‌گفتار چنین می‌خوانید:

...اگر با نگاهی کلی‌تر استندآپ کمدی را طنزی بدانیم که مخاطبان با دیدن اجرای آن می‌خندند، این رسم از دیرزمان در فرهنگ ما رایج بوده‌است. آن‌چه در قالب پیش‌پرده‌خوانی بوده یا در سنت مقامه‌گویی‌های طنز رخ می‌داده‌است که دو نفر درباره موضوعی خنده‌آور نزد مخاطبان گفت‌وگو می‌کردند ـ یا آن‌چه کم و بیش تلخک‌های دربار انجام می‌دادند، سطح و جنس متفاوتی از همین رسوم دیرینه است.

با اشراف بر همه آن‌چه در سنت‌های گذشته‌مان داشته‌ایم، درمی‌یابیم استندآپ کمدی در پاره‌ای موارد تفاوت‌هایی با آنها دارد؛ شاید با ریشه‌ای مشترک و شاخ و برگ‌هایی متفاوت در ارائه، که در متن کتاب بدان‌ها اشاره شده‌است.

از دیدگاهی دیگر، گزنده‌ترین و تیزترین انتقادها را می‌توان در پوشش طنز پیچید و در حالی‌که از تلخی آن کاسته می‌شود، تاثیر آن را دوچندان کرد.

همان‌گونه که نوشتار طنز، کارتون و طنز مطبوعاتی بیشتر از سخنان جدی و انتقادهای تند به دل می‌نشیند، اجراهای استندآپ کمدی نیز جایگاه ویژه‌ای در این زمینه دارد و چه بسا به خاطر حضور فیزیکی شخص کمدین و نگاه و کلام او، تاثیر بیشتری نیز دارد.

از چندی پیش و با شروع برنامه تلویزیونی خندوانه تلاش کردیم استندآپ کمدی را به شکل صحیح به فرهنگ طنز ایرانی وارد کنیم.

در راه بومی شدن آن نیز تلاش کردیم و واژه تمامْ فارسی خنداننده را جایگزین کمدین کردیم.

با توجه به استقبال چشم‌گیر مخاطبان و همچنین وجود استعدادهای موجود، برآن شدیم که به صورت جدی و آکادمیک به رشد و آموزش استندآپ کمدی از پایه کمک کنیم.

بنابراین بهتر دیدیم در نخستین قدم، کتاب آموزشی پیش‌رو را که هدیه‌ای از دوست هنرمندم، پیمان معادی است، با اندکی دخل و تصرف و مطابقت با فرهنگ ایرانی در اختیار علاقمندان بگذاریم.

دانلود رایگان

روی دکمه دانلود کلیک کنید پس از 1 دقیقه فایل دانلود رایگان کتاب خنداننده شوبصورت خودکار دانلود شروع خواهد شد.

گزارش مسئوليت پست نوشته شده بر عهده‌ي نويسنده مي‌باشد، لطفا در صورتي که اين پست را ناقض قوانين مي‌دانيد به ما گزارش دهيد.

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.

فیلم های ترسناک 2024